Čo je potrebné premyslieť pred kúpou záhradného nábytku?

Jar už je tu as ním prichádza aj čas, ktorý budeme môcť aktívne tráviť oveľa viac vonku. Ak máte záhradku alebo aspoň balkón a mohli ste si vychutnať slnečné a teplé dni na čerstvom vzduchu aj vy, potom nezostáva nič iné, než si vytvoriť priestor, ktorý bude vašim druhým vonkajším obývacou izbou. Tu budete môcť relaxovať a posedieť s rodinou a priateľmi u dobrého vína a grilovanie. Základom takéhoto miesta je kvalitný záhradný nábytok, ktorý určí, akú bude mať podobu.

Aby vám záhradný nábytok poslúžil, tak ako má a dlho vám vydržal, je potrebné pred jeho kúpou premyslieť pár vecí. Tieto základné body vám dnes priblížime.

 

1) Ujasnite si vopred, ako vonkajšie posedenie zariadiť

Sadnite si k spoločnému stolu a napíšte si zoznam alebo nakreslite plánik, ako by mal vonkajší priestor vyzerať, a ako ho budete chcieť využiť. Je dobré si ujasniť počet ľudí, ktoré budú záhradné posedenie využívať, aby ste sa tu všetci pohodlne vošli. Podľa toho je potrebné nakúpiť stoličky aj dostatočne veľký stôl. Nezabudnite treba tiež na to, že tu môžu byť aj relaxačné prvky ako je potrebné záhradná hojdacia sieť, lehátko a pod.

 

2) Nákup záhradného nábytku

Pri nákupe záhradného nábytku myslite na ľahkú údržbu, trvanlivosť a starostlivosť. Vyberajte skôr také materiály, ktoré sú ľahko udržiavateľné a nevyžadujú nejakú zvláštnu starostlivosť. Drevo síce do záhrady zapadne najviac, však taký nábytok vyžaduje pravidelnú impregnáciu proti poveternostným vplyvom. Veľmi obľúbený a odolný je záhradný nábytok z kovu, hliníka či plastu. V súčasnej dobe je veľmi moderný záhradný nábytok, ktorý je kombináciou týchto materiálov, treba hliník-plast, hliník-sklo, hliník-textil, koža-hliník /drevo apod. Dobre vám poslúži aj záhradný nábytok z ratanu, či už toho prírodného, tak umelého. V prípade umelého ratanu je údržba o niečo jednoduchšie a je skvelou imitáciou toho pravého.

 

image001

Záhradný nábytok Eco v zostave, hliník-plast, cena: od od 112,68 EUR (www.nabytok-aldo.sk)

Záhradný nábytok Redford v zostave, jachtový koža-hliník, drevo, cena: od 415,51 EUR (www.nabytok-aldo.sk)

Záhradný nábytok Redford v zostave, jachtový koža-hliník, drevo, cena: od 415,51 EUR (www.nabytok-aldo.sk)

Ratanový záhradný nábytok Barcelona, eko ratan, cena: od 335,80 EUR (www.nabytok-aldo.sk)

Ratanový záhradný nábytok Barcelona, eko ratan, cena: od 335,80 EUR (www.nabytok-aldo.sk)

 

3) Nezabudnite na uskladnenie záhradného nábytku

Pri výbere nábytku na záhradu, terasu alebo balkón je nutné aj premyslieť jeho uskladnenie. Nie každý môžete nechať vonku počas celého roka, teda aj cez zimu. Dobrou variantom je taký, ktorý môžete zložiť a nezaberie vám toľko miesta v prípade, že ho budete chcieť uložiť do pivnice, záhradného domčeka, garáže či inam.

 

4) Investície do kvality sa oplatí

Ak nechcete záhradný nábytok zhotovovať každú sezónu, potom sa rozhodne oplatí investovať do kvalitnejšieho, drahšieho, ktorý vám poslúži aj niekoľko rokov. Je síce pravda, že plastové záhradné zostavy sú lacné a nenáročné na údržbu, ale často nie sú toľko stabilné, pevné, plast začne praskať, lámať sa, nohy u stoličiek aj stola sa začnú kývať a vám sa môže prihodiť aj nejaká tá menšia nehoda.

 

5) Záhradné posedenie tvorí aj dekorácie

Akonáhle budete mať vybraný nábytok, tú pravú útulnú atmosféru vám pomôžu dotvoriť záhradné dekorácie. Aj na tie by ste mali myslieť. Zaobstarať môžete napríklad záhradné olejové stolové lampy, fakle, záhradné vankúšiky, záhradné lampiónmi, osvetlenie a samozrejme kvety a iné rastliny.

 

Olejové stolové lampy majú široké využitie, cena: 22,26 EUR / 1 ks (www.nabytok-aldo.sk)

Olejové stolové lampy majú široké využitie, cena: 22,26 EUR / 1 ks (www.nabytok-aldo.sk)

Záhradné kvetináče, keramika, cena: od 20,09 EUR (www.nabytok-aldo.sk)

Záhradné kvetináče, keramika, cena: od 20,09 EUR (www.nabytok-aldo.sk)

Už máte predstavu, ako by vaše nové vonkajšie posedenie mohlo vyzerať? Inšpiráciu i konkrétne nábytok a záhradné dekorácie nájdete v internetovom obchode www.nabytok-aldo.sk v sekcii Záhradný nábytok. Tu máte všetko pre vytvorenie útulného a pohodového priestoru pre odpočinok, stačí vybrať, nakúpiť a zariadiť.