Poradíme, ako vybrať drevené obklady

Možno ste sa už viac krát zamýšľali, aké sú rozdiely medzi jednotlivými druhmi drevených obkladov. Možno vám  nie je celkom isté, ktorý obklad je určený do akých podmienok, ako treba postupovať pri jeho montáži alebo ako vybraný druh dreva vhodne ošetriť. Poďme sa teda pozrieť na tie najpoužívanejšie typy obkladov, z ktorých si určite aj vy vyberiete.

 

Tatranský profil

Je to univerzálny drevený obklad vhodný takmer do každého interiéru. Nie je žiadny problém pomocou vhodnej povrchovej úpravy prispôsobiť tento druh obkladu modernému interiéru. Tatranský profil  má tvar perodrážky, na jednej strane pero, na druhej strane drážka. Jednotlivé diely tatranského profilu tak do seba jednoducho zapadajú a vytvárajú tak jeden súvislí celok. Ten má dokonalé tepelno izolačné vlastnosti. Cena tohto dreveného obkladu je veľmi prijateľná, montáž je jednoduchá a životnosť vás rovnako milo prekvapí.  Pri vhodnej povrchovej úprave je možné použiť tatranský profil aj v exteriéri na fasádu domu alebo podhľady.

tatranský profil

Zrubový obklad

Tento typ obkladu, ako už samotný názov vypovedá, slúži na vonkajšiu časť domu. Zrubový obklad nahradzuje povrchovú úpravu stien domu a je výrazným estetickým prvkom budovy.