Krb v obývačke rodinného domu

Staviate rodinný dom a zvažujete, či bude vaša obývacia izba disponovať krbom alebo nie? Asi sa aj tak nakoniec uvedomíte, že by bola škoda tejto možnosti nevyužiť. Krb sa stane stredobodom pozornosti a bude najvýraznejším estetickým prvkom v miestnosti. Dobre postavené krby ale nie sú iba spôsobom, ako si vytvoriť trocha romantiky. Môžu sa stať plnohodnotným vykurovacím telesom.

 

Stavba krbu

Určite nechajte stavbu krbu na profesionála. V dnešnej dobe existuje veľa firiem, ktoré sa na túto činnosť špecializujú. Vy si iba vyberiete krbovú vložku, ktorá sa vám páči a o ostatné sa už postarajú pracovníci danej spoločnosti. Spravidla sa jedná o komplexné služby, ktoré zahrňujú inštaláciu komínového potrubia, osadenie krbovej vložky a aj samotné obklady krbu.  Dlhoročné skúsenosti špecializovanej firmy vám zaručia bezproblémové užívanie krbu po dlhé desaťročia.

 

Doplnky

Doplnky ku krbu sú už len takou čerešničkou na torte. S ich kúpou sa ponáhľať nemusíte. Jednotlivé doplnky môžete kupovať postupne a dokonale ich tak zladiť s vašim interiérom. Na začiatok vám bude stačiť krbové náradie  na manipuláciu v krbe.