Markízy. Všetko, čo potrebujete vedieť

Ľudia majú dnes tendenciu schovávať sa pred dažďom aj pred Slnkom. Ak si radi posedíte na záhrade v každom počasí, môžete si kúpiť vonkajšiu markízu, ktorá vám poslúži ako ochrana pred slnečnými lúčmi, dažďom a dokonca aj snehom. Keďže je vonkajšia markíza vystavená poveternostným podmienkam počas celého roka, mala by byť vyrobená z materiálu, ktorý takéto zmeny počasia toleruje. Pozor si treba dať na kvalitu konštrukcie, ale aj na kvalitu látky. Kovanie markízy sa vyrába najčastejšie zo zmesí hliníka a iných kovov, čo mu dodáva pevnosť a zároveň ľahkosť. Čo sa týka látky, tá je najčastejšie z akrylových vláken, ktoré ani po rokoch nestratia svoju farbu a pevnosť a preto budú dlho slúžiť a navyše vyzerať dokonale.

Polohy

Na to, aby markíza slúžila tak ako má sa musí dať prispôsobiť. Na to slúži jej ovládanie. To je vo väčšine prípadov ručné, pričom človek pri ňom krúti kľukou. Existujú aj markízy, ktorých ovládanie je elektrické a to je buď priamo súčasťou markízy alebo sa nachádza v diaľkovom ovládači. Markíza sa dá potom pomocou ovládania vysunúť tak, aby človeka ochránila pred svetlom alebo dažďom. Dá sa samozrejme nastaviť dĺžka vysunutia markízy, ale aj uhol, pod ktorým sa bude odvíjať.

Použitie

Markízu sa hodí na každú budovu, kde je potrebný tieň. Ľudia ich volia na ochranu pred slnkom nielen na terasách a balkónoch, ale aj v prípade okien, či výkladov. Okrem toho, že vonkajšia markíza je nepochybne praktická, je aj zaujímavým dizajnovým prvkom. Pre dodonalý účinok odporúčame tiež sieťky proti hmyzu.

Montáž

Montáž vonkajšej markízy je vo všeobecnosti naozaj jednoduchá. Aj tak ju však radšej nechajte na odborníkov, ktorí sa na takéto montáže špecializujú. Takmer každá firma, ktorá predáva markízy, vám ju príde domov namontovať, tak prečo túto možnosť nevyužiť.