Poschodové postele

Poschodové postele sa tešia veľkej obľube u detí a u všetkých, ktorí vlastnia nejakú chatu alebo víkendový dom. Aj keď sa môžu zdať poschodové postele poslednou možnosťou postelí, opak je pravdou. Okrem toho, že ich obľubujú deti, majú ešte jednu veľkú výhodu. Šetria totižto priestor. Práve preto sa hodia najmä do detských izieb, v ktorých býva viacero detí alebo do chát, kde treba mať veľa postelí v malom priestore. Najmä v prípade panelákových izieb sú poschodové postele naozaj obľúbené.

Detské poschodové postele

Na trhu je dnes mnoho druhov poschodových postelí. Každý človek si teda môže vybrať to čo sa mu páči a čo mu vyhovuje. Aj keď dizajn postele môže byť rôzny, vo všeobecnosti sa dajú zohnať tri varianty poschodových postelí. Buď sa človek rozhodne pre klasickú poschodovú posteľ, ktorá má postele umiestnene nad sebou alebo si zvolí menej fádnu formu postelí, ktoré sú umiestnené nad sebou v pravom uhle. Dnes je populárna aj poschodová posteľ, ktorá má iba horné lôžko, pod ktorým je napríklad stôl alebo skrinky.

Rebrík a zábrana proti prepadnutiu

Každý z nás vie, že bezpečnosť je na prvom mieste. To by malo samozrejme platiť aj v prípade poschodových postelí. Či už si človek vyberie poschodovú posteľ drevenú alebo kovovú, či dokonca plastovú, mal by venovať pozornosť najmä vrchnému lôžku a rebríku. Rebrík by mal byť samozrejme pevný a nemal by byť príliš strmý. Treba myslieť na to, že dieťa bude po ňom chodiť aj v noci a preto by mal byť naozaj bezpečný. Okrem rebríka treba myslieť aj na zábranu, aby dieťa náhodou z horného lôžka nevypadlo. Takáto zábrana, ak nie je súčasťou postele, dá sa veľmi pohodlne dokúpiť.