Predsieň je rovnako dôležitá miestnosť, ako každá iná

Predsieň je prvá miestnosť, ktorá vás pri príchode domov privíta a posledná miestnosť, ktorá sa s vami pri odchode z domova rozlúči. A kvôli tomu by mal z tejto miestnosti vyžarovať príjemný a pozitívny pocit.

V jednoduchosti je krása a platí to aj v prípade predsiene. Kombináciou niekoľkých vzorov, farieb a štruktúr toho veľa nedosiahnete. Oveľa lepšie je staviť na praktické komody. Hlavnú časť tvoria vaše vchodové dvere, pri ktorých by ste nemali šetriť. Viacbodový bezpečnostný uzamykací systém a protipožiarna odolnosť s certifikátom kvality je dnes štandardom.

predsien

Základným prvkom predsiene je trvácna podlahová krytina, ktorá je odolná voči vode a oderu, pričom je ľahko udržiavateľná. Pre splnenie týchto podmienok je najvhodnejšia gresová a keramická dlažba, odporúčanými sú taktiež korok, vinil, kvalitný laminát, PVC a prírodný kameň.

V prípade, ak máte v rodine malé deti, budete si pochvaľovať umývateľné steny – veľkoformátová dlažba, tapeta alebo dekoratívny farba s obkladom sa steny bezproblémovo vyčistia.

Dostatok miesta v predsieni zabezpečí predovšetkým usporiadanie a poriadok. Moderný predsieňový nábytok tvoria uzatvárateľné odkladacie priestory, či modely zvislých nosných tyčí, na ktoré sa zavesia police, vešiaky alebo skrine ponúkajú zaujímavé riešenie. Výška jednotlivých súčastí sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia na základe vyfrézovanej drážky.

Pokiaľ ide o úložný priestor, vždy je najvhodnejšie zvoliť si nábytok vyrábaný na mieru, ktorý sadne presne na milimeter. Takto znížite šancu, že sa vám budú na podlahe povaľovať topánky.

V prípade, ak chcete z predsiene vytvoriť ukladací priestor, do ktorého sa zmestí čo najviac vecí, zvoľte si šatníkovú skriňu, ktorá sa rozlož po celej dĺžke chodby s výškou až po strop. Ani tu netreba zabúdať na dizajn, preto je vhodné siahnuť pri výbere po svetlej drevine, alebo klasickej bielej farbe, ktorou nič nepokazíte. Do šatníkovej skrine sa zmestia všetky zvršky, topánky a všemožné doplnky.

Ku šatníkovej skrini pasuje stojaci vešiakový panel, alebo vešiaková stena. Najlepšie je, ak si môžete dovoliť aj po kresle, alebo lavici, na ktorých sa dá pohodlne usadiť pri obúvaní. Lavica taktiež poskytuje ďalší odkladací priestor.