Vyberáme spací vak

Chystáte sa do kempu alebo na dovolenku pod stan? v tom prípade je spací vak samozrejmou súčasťou vášho vybavenie. A to nielen v zimných mesiacoch. Aj v lete často v noci klesne teplota na nepríjemnú hranicu a nedovolí vám dostatočne sa zrelaxovať.

 

Kvalita

Vždy sa oplatí investovať do kvalitných výrobkov a to platí aj v prípade spacákov. Ako ale zistíme, že spacká je kvalitný? Najlepším riešením je informovať sa v špecializovanej outdoor predajni, ktorá sa zameriava na výrobky tohto charakteru. Rozhodujúcimi faktormi sú hlavne váha samotného spacieho vaku, možnosť prania, tepelná odolnosť a odolnosť voči vode. Pri nekvalitných spacích vakoch vám ako prvé odíde uzatvárací zips a výrobok sa tak stáva nepoužiteľným.

 

Letné a zimné

Niektoré spacie vaky sú vyslovene určené na leto. Respektíve jar a jeseň. Tieto spacie vaky majú nízku odolnosť voči nízkym teplotám. Vždy treba preto sledovať údaj o tom, do koľko stupňov mrazu je daný výrobok určený. Dajú sa zohnať spacie vaky aj pre extrémne nízky teploty, tie sú ale samozrejme o dosť finančne náročnejšie.